PQI_Air_Pen_WiFi_01

PQI AIR Pen WI-FI Kart Okuyucu

PQI_Air_Pen_WiFi_01

PQI Air Pen Wi-Fi Kart Okuyucu

PQI Air Pen Wi-Fi Kart Okuyucu

Kısa süre önce PQI Air Bank adlı Wi-Fi taşınabilir diski incelemeye almış ve çok beğenmiştik. Bu kez sırada benzer bir ürün olan ama dahili sabit disk içermeyip yerine microSD kart yuvası sunan bir ürün var. Hemen akla geleceği üzere microSD kart yuvası olmayan ve Wi-Fi özelliği içeren Apple iPhone, iPod touch, iPad ve bazı Android cihazlar için ideal bir aksesuar. PQI Air Bank ile çok sayıda ortak özellik içeriyor ama disk yerine kart yuvası içerdiği için çok daha az yer kaplıyor ve hafif. microSD esaslı depolama esas alındığından ve 32 GB sınırı olduğundan zaten telefon ve tabletinde microSD yuvası olanlar için pek gerekli değil.

Diğer yandan bir diğer nokta daha var. Telefon ya da tabletinizde microSD vb yuvası olsa bile eski nesil standartlardan ötürü X GB üstü kartları desteklemiyor olabilir. PQI Air Pen sayesinde 32 GB depolama alanı cebinize giriyor ve daha da iyisi kablosuz yolla aynı anda beş kullanıcı veri paylaşımı yapabiliyor. Wi-Fi yanında 100 Mbps kablolu ağ bağlantısı da içerdiği için başka kullanım olanakları da var. microSD kart içeriğini kablolu ağ ortamında birden çok kullanıcıya sunabiliyor. Ayrıca kablosuz ağ olmayan yerlerde kablolu ağa eklenince Wi-Fi desteği katıyor. Bu uygulama özellikle otellerde ilgi çekici olabilir ve ücretsiz kablosuz ağ varsa keyif sürülebilir.

Genel Özellikler

 • Katlanır gizlenir fişiyle USB 2.0 bağlantılı bilgisayarlarda klasik microSD kart okuyucu gibi kullanabilme
 • Wi-Fi içeren cep telefonları ve tabletlerle, aynı anda 5 cihaza kadar veri alışverişi (802.11b/g/n ve maks. 15 metre)
 • Dünyanın en küçük kişisel kablosuz erişim noktası (kablolu ağa eklenince kablosuz özelliği katma)
 • Kablolu ağ bağlantısı içeren ortamlarda birden çok bilgisayarla veri alışverişi (10/100 Mbps)
 • 32 GB’a kadar microSDHC kart desteği
 • USB 2.0 modunda desteklenen sistemler Microsoft Windows XP/Vista/7/8, Apple Mac OS X 10.5 ve üstü, Linux 2.4 ve üstü
 • Wi-Fi modunda desteklenen sistemler Apple iOS 4.0 ve üstü, Android 2.1 ve üstü
 • 2 saate kadar video izleme imkanı sunan dahili şarjlı lityum-ion batarya
 • iOS ve Android içeren mobil cihazlar için ücretsiz PQI Air Pen+ uygulamasıyla müzik dinle, fotoğraf görüntüle, video izle
 • 16.5 x 91.5 x 25 mm boyut ve 40 gram ağırlık
 • 1 sene garanti

PQI_Air_Pen_WiFi_02

Ürün kutusu cep telefonu boyutlarında ve önde yer alan şeffaf pencere sayesinde cihaz net biçimde görülebiliyor. Arkada yer alan işarete bakarak beyaz versiyon olduğunu anlıyoruz. Diğer seçenekse siyah renkte.

PQI_Air_Pen_WiFi_03

Kutu içindeki ürünü korumak için kullanılabilecek basit bir kılıf sunuluyor. Bu kılıfın dil kısmını sabitleme imkanı veren bir kemer eklenmiş. Ayrıca hızlı kurulum rehberi dahil edilmiş.

Yorumlarınız

yorum. Fikrini belirt!

Bir Cevap Yazın