PQI_Air_Bank_WiFi_01

PQI AIR Bank Taşınabilir WI-FI Disk

PQI_Air_Bank_WiFi_01

PQI Air Bank Taşınabilir Wi-Fi Disk

PQI Air Bank Taşınabilir Wi-Fi Disk

Masaüstü bilgisayarlarda 3.5 inç, dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir seçeneklerde 2.5 inç sabit diskler kullanılıyor. Daha da ince ve hafif tabletlerdeyse depolama alanı az Flash esaslı modüller var. SSD ve benzeri depolama birimleri ufak, sessiz ve yüksek performanslı ama GB başına maliyet çok yüksek. Bu sorun aşılana kadar sabit disk kullanmaya devam edeceğiz. Dizüstü bilgisayarlara harici disk eklemek kolay ama cep telefonu ve tablete doğrudan harici disk ekleyemiyoruz, genelde microSD kartlar kullanıyoruz ama Apple ürünleri kart yuvası içermiyor.

Bilgisayarlara özel diyebileceğimiz taşınabilir disklerin büyük kısmında bağlantı USB 2.0 ama durum değişiyor. Eskiden eSATA ve FireWire modeller de vardı ama şimdi gözde USB 3.0 harici diskler. Aktarım hızları USB 2.0’da yaşanan 30 MB/saniye ile sınırlı değil. İncelediğimiz PQI Air Bank taşınabilir Wi-Fi disk ise daha da ileri gidiyor ve USB 3.0 harici disk olmasına rağmen Wi-Fi bağlantısı da destekliyor ve dahili şarjlı batarya içeriyor!

Genel Özellikler

  • USB 2.0, USB 3.0 bağlantılı bilgisayarlarla veri alışverişi
  • Wi-Fi içeren cep telefonları ve tabletlerle, aynı anda 5 cihaza kadar veri alışverişi (802.11b/g/n ve maks. 15 metre)
  • Kablolu ağ bağlantısı içeren ortamlarda birden çok bilgisayarla veri alışverişi (10/100 Mbps) ve kablosuz ağ özelliği katma
  • 500 GB ve 1 TB kapasite seçenekleri
  • USB modunda desteklenen sistemler Microsoft Windows XP/Vista/7/8, Apple Mac OS X 10.5 ve üstü, Linux 2.4 ve üstü
  • Wi-Fi modunda desteklenen sistemler Apple iOS 4.0 ve üstü, Android 2.1 ve üstü
  • 5 saate kadar video izleme, 8 saate kadar normal kullanım imkanı sunan dahili şarjlı lityum-ion batarya
  • iOS ve Android içeren mobil cihazlar için ücretsiz PQI Air Bank+ uygulamasıyla müzik dinle, fotoğraf görüntüle, video izle
  • 135 x 77 x 20.5 mm boyut ve 250 gram ağırlık
  • 1 sene garanti

PQI_Air_Bank_WiFi_02

Ürün kutusu kitap boyutlarında ve hayli sağlam çünkü içinde yer alan sabit disk olduğu için ciddi koruma gerekebiliyor. Solda görülen işarete bakarak beyaz versiyon olduğunu anlıyoruz. Diğer seçenekse siyah renkte.

PQI_Air_Bank_WiFi_03

Kutu içindeki disk, sahte deri kılıf içine yerleştirilmiş olarak geliyor. Bu kılıfın kapak kısmında özel bir mıknatıs var ve sabit olarak yerinde duruyor. Kablo saklamak için bir gözü yok.

PQI_Air_Bank_WiFi_04

USB 3.0 hızına uyum sağlayan ama hayli kısa olan bir kabloya sahip. Bunu, bilgisayardan hızlı biçimde veri yüklemek ve dahili pili şarj etmek için kullanıyor olacağız. Hızlı kurulum rehberi de geliyor.

Yorumlarınız

yorum. Fikrini belirt!

Bir Cevap Yazın